balony biodegradowalne

Czy balony są przyjazne dla środowiska?

Od pewnego czasu temat biodegradowalności balonów (lub jej braku) jest równie gorący jak ostatni sezon „Gry o tron”.

Przybywamy zatem aby nasycić Was nieco wiedzą i jednocześnie uspokoić, bo balony lateksowe, które znajdziecie w naszej ofercie są w 100% biodegradowalne, a tym samym bezpieczne dla środowiska.

Co to dokładnie oznacza, że balony są biodegradowalne?

Nasze balony nie są produkowane z syntetycznej gumy, a z biodegradowalnego materiału – z gumy lateksowej, która jest całkowicie naturalnym produktem pochodzącym z soków drzewa Hevea Brasiliensis (lub po prostu drzewa, które rośnie w bardzo ciepłym klimacie, zwanego potocznie drzewem kauczukowym). W uproszeniu, można więc powiedzieć, że nasze balony to mleczko kauczukowe, które zostało wysuszone i uformowane w kształt balonu.

Proces degradacji balonu rozpoczyna się niemal natychmiast po jego powstaniu. Pierwszym stadium degradacji jest utlenianie. Latek ulega utlenianiu, czyli reaguje z tlenem w powietrzu. Proces ten doprowadza do matowienia balonów, utraty kolorów aż w końcu prowadzi do całkowitej biodegradacji.

Oczywiście wystawienie balonu na działanie słońca i wilgoci przyspieszy ten proces, jednak drobne mikroorganizmy nawet w ciemnościach atakują powierzchnię balonu.

Dla porównania, proces biodegradacji balonów trwa tyle co rozkład liścia dębu w naturalnych warunkach. Sprawia to, że balony lateksowe są nieszkodliwe dla środowiska. Jednak w celu zabezpieczenia samych balonów, najlepiej przechowywać je w chłodnym zacienionym miejscu, w pudełku.
HUDI.

 

Przewiń na górę